Pozytek.gov.pl - Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - Departament Ekonomii Społecznej i Pożytku Publicznego

  • Zmień rozmiar czcionki
  • Drukuj

Komunikat Rady Działalności Pożytku Publicznego z posiedzenia w dniu 22 listopada 2004 r.

Komunikat Rady Działalności Pożytku Publicznego z posiedzenia w dniu 22 listopada 2004 r. 

Wypracowanie priorytetów Rządowego Programu – „Funduszu Inicjatyw Obywatelskich” na 2005 rok było głównym tematem dyskusji podczas dziesiątego posiedzenia Rady Działalności Pożytku Publicznego, które odbyło się w dniu 22 listopada 2004 r. w siedzibie Związku Harcerstwa Polskiego w Warszawie.

FIO jest przedsięwzięciem, które w dotychczasowych pracach parlamentarnych wzbudzało emocje i kontrowersje. Koniec listopada to czas, w którym powinnismy juz wiedzieć, na co konkretnie rząd chce te pieniądze wydać, na jakie kierunki programowe środki z FIO mają zostać spożytkowane. Zależy mi na tym, aby otrzymać od Rady dokument, w którym będą określone te priorytety. Decyzja o tym, co powinno się znaleĽć w obszarze priorytetów, a co nie, jest oczywiście wyborem trudnym – powiedzial Krzysztof Pater, Minister Polityki Społecznej, podczas posiedzenia Rady Działalności Pożytku Publicznego, inicjując dyskusje nt. podstawowych kierunków działań rządu w zakresie Rządowego Programu – Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Podsumowując dyskusje, Rada podjęła decyzje o udostępnieniu projektu dokumentu określającego priorytety FIO na 2005 rok na portalu ngo.pl. Opublikowanie treści propozycji pozwoli na uruchomienie szybkiej scieżki konsultacyjnej i stworzy organizacjom pozarządowym możliwość zajęcia stanowiska w tej sprawie. Zaakceptowano również propozycje ministra Krzysztofa Patera, aby RDPP formalnie zakończyła prace nad priorytetami podczas konferencji 9 grudnia br.

W drugiej części posiedzenia omawiano zagadnienia związane z organizacją konferencji RDPP, która odbędzie się w dniu 9 grudnia br. w Warszawie, w siedzibie Naczelnej Organizacji Technicznej ul. Czackiego 3/5.

Tagi:

Polecamy